ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4674376
*
nr 467 4376
Spegel
Nyrokoko, Bemålad, höjd: 260
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2007
kl 16:36:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 00:02:39
1
1.500 kr
12/5 19:09:30
2
1.500 kr
12/5 19:10:12
2
1.600 kr
13/5 10:56:14
3
1.900 kr
13/5 17:08:57
4
2.100 kr
14/5 16:21:28
5
2.200 kr
14/5 16:31:12
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 467 4376
Spegel
Nyrokoko, Bemålad, höjd: 260
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 00:02:39 | 1 | 1.500 kr |
12/5 19:09:30 | 2 | 1.500 kr |
12/5 19:10:12 | 2 | 1.600 kr |
13/5 10:56:14 | 3 | 1.900 kr |
13/5 17:08:57 | 4 | 2.100 kr |
14/5 16:21:28 | 5 | 2.200 kr |
14/5 16:31:12 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58